Parafialny Oddz. Akcji Katolickiej

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej (PO AK)

PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI KATOLICKIEJ
Kolegiata Pw. NMP Bolesnej i Św. Aniołów Stróżów
Ul. Garbarska 4, 58-300 Wałbrzych
e-mail: akcja.katolicka.swas.walbrzych@gmail.com
https://www.facebook.com/AkcjaKatolickaWalbrzych

Parafialny Odział Akcji Katolickiej został utworzony w kwietniu 2022

W skład Oddziału wchodzą:

1. Waldemar Nowik – prezes
2. Aleksandra Apriasz – Tomera – vice prezes
3. Marta Chrisidu – sekretarz
4. Krzysztof Teper – skarbnik
5. Wanda Prokop
6. Maria Bussler
7. Jerzy Prokop
8. Mariusz Bielawski
9. Jan Bussler
10. Marek Urbański
11. Dariusz Lipiński
12 Renata Lipińska
13. Andrzej Juszczyk
14. Dorota Lubońska

Opiekunem duchowym jest proboszcz ks. dr Wiesław Rusin

Informacje o działalności PO AK:

Pierwsze spotkanie założycielskie odbyło się 29.04.2022r. Na tym spotkaniu kierunki działań PO AK.

Oficjalne i uroczyste rozpoczęcie działalności Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w naszej wspólnocie zostało ogłoszone przez Księdza Proboszcza dr Wiesława Rusina na Mszy św. o  9:30 22.05.2022r.


Stowarzyszenie to zagościło w naszej parafii jako odpowiedź na problemy poruszane w czasie spotkań synodalnych. Jej pierwszym prezesem został p. Waldemar Nowik.

Inicjatywy wdrożone przez POAK:

 • W każdy trzeci piątek miesiąca Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej odbywa się modlitewne czuwanie, które rozpoczyna się Mszą św. o 19:30, następnie odmawiana jest Koronka do Siedmiu Boleści Maryi (przypomniana podczas objawień Maryjnych w Kibeho w Rwandzie) kończy Apelem o 21:00. Te modlitewne spotkania maryjne są prowadzone przez Parafialny Oddział Akcji KatolickiejPierwsze odbyło się 20.05.2022. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy! Więcej zdjęć z tego pierwszego modlitewnego czuwania –  Kliknij tutaj
  Aby przejść na podstronę prezentującą jak odmawiać Koronkę do Siedmiu Boleści Maryi – Kliknij tutaj

 • W każdą pierwszą niedzielę przypadającą po 10 dniu każdego nowego miesiąca będzie organizowana Niedziela Filmowa, na której będą wspólnie oglądane przez zainteresowanych parafian w Domu Katechetycznym interesujące filmy religijne, nad którymi warto się zastanowić. Po filmie przewiduje się dyskusje związaną z tematyką filmu.  Pierwsze dwa wyświetlone filmy to:
  • 17.04.2022: “Miłość i Miłosierdzie” 
  • 15.05.2022: “Fatima” w reżyserii Marco Pontecorvo
  • 12.06.2022 o 15:45 w Domu Katechetycznym “Najświętsze Serce”
 • AK zorganizowała pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jacka w Legnicy, do miejsca Cudu Eucharystycznego, celem oddania Czci Relikwiom Ciała Pańskiego.
  Poniżej zdjęcie z dnia 05.01.2014  w kościele św. Jacka, prezentujący przemianę Eucharystii w mięsień serca – co później potwierdził zespół Katedry Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie po przebadaniu pobranych  próbek.

Artykuł na stronie parafialnej o Cudzie Eucharystycznym w Legnicy – kliknij tutaj

Artykuł (z 2015r) na stronie parafialnej o Cudach Eucharystycznych (w tym w Sokółce) – kliknij tutajNie posiadasz odpowiedniej wtyczkiO tym jaką moc ma adoracja Najświętszego Sakramentu, który jest Ciałem Jezusa Chrystusa, niech przekaże nam poruszające świadectwo wygłoszone przez ks. Dominika Chmielewskiego – warto posłuchać, aby sobie tę moc uświadomić, link poniżej:  

Aby wysłuchać “Poruszającego świadectwa” wygłoszonego przez ks. Dominika Chmielewskiego, a związanego z adoracją Najświętszego Ciała Chrystusa – kliknij tutaj