Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

09.05.2021

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Od poniedziałku do środy przypadają Kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. (Dawniej tzw. ” Dni Krzyżowe”.
 2. Zapraszam serdecznie do udziału w Nabożeństwach Majowych z Litanią Loretańską. Nabożeństwa będą odbywać się codziennie przez cały maj o godz. 17.45.
 3. Jutro, w poniedziałek 10.05. po Mszy św. wieczornej w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy!.
 4. Kandydaci do I Komunii Świętej mają swoje próby w kościele: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 i Eureka – we wtorki o godzinie 16.00; PSP nr 28 i dzieci ze szkół z poza naszej Parafii o godzinie 16.00 w czwartki. Próby są obowiązkowe.
 5. W niedzielę wszystkie dzieci, które przystępują do I Komunii Świętej przychodzą do kościoła na godzinę 10.30 na próbę śpiewu.
 6. W czwartek 13 maja pierwsze Nabożeństwo Fatimskie które zostanie odprawione po wieczornej Mszy św. w kolegiacie. Po Nabożeństwie procesja z figurą M.B. Fatimskiej.
 7. W czwartek 13.05. w kolegiacie od godz. 15.00 – wspólnotowa Adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą w intencji Ojczyzny. o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę.
 8. W piątek święto św. Macieja Apostoła.
 9. Msze św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej w każdą środę o godz. 12.00, oraz sobotę o godz. 8.00.
 10. Od poniedziałku do piątku, przez cały dzień trwa w naszej kolegiacie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej!.
 11. W przyszłą niedzielę 16.05. przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 12. Dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Świętej, będą miały swoją Rocznicę Komunii w niedziele, 6 czerwca o godz. 11.00. Obowiązkowe spotkanie dla Rodziców dzieci rocznicowych odbędzie sie w przyszłą niedzielę, 16.05. po Mszy św. o godz. 11.00.
 13. Dzisiejsza taca z racji drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na remont naszej świątyni. “Bóg zapłać!” za składane na ten cel ofiary.
 14. Fundacja Centrum Życia i Rodziny zbiera podpisy pod inicjatywą zmiany daty Dnia Ojca z 23.06. na 19 marca, czyli w uroczystość św. Józefa, podobnie jak obchodzą go inne kraje o chrześcijańskiej tradycji. Podpisy można składać na listach przy wejściu. Bóg zapłać!
 15. Przypominamy, że w kościołach obowiązuje limit osób (1,5 m odstępu oraz 1 osoba na 20m2). Prosimy o zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy rodzinami i zajmowanie miejsc w taki sposób, aby uniknąć gromadzenia się w zbyt bliskiej odległości od innych osób.
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: świąteczne numery tygodnika „Niedziela”, oraz “Gość Niedzielny”, oraz najnowszy numer “Dobrych Nowin”.
 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia! .
WordPress Lightbox Plugin