Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 III Niedziela Wielkanocy

14.04.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna jest obchodzona jako Narodowy dzień Czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna ona Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Biblii. Św. Hieronim powiedział: Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Jezusa Chrystusa.
 2. Także dzisiaj przypada Święto Chrztu Polski. Ksiądz abp Tadeusz Wojda SAC, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w Apelu o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych, prosi, aby dzisiejszą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego.
 3. W dniu dzisiejszym odbędzie się II WAŁBRZYSKI MARSZ PAPIESKI. Zbiórka o godz. 15.00 przy kościele św. Wojciecha na Piaskowej Górze. Przejście i Msza św. o godz. 16.00 w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego na Podzamczu, pod przewodnictwem Ks. Bp. Marka Mendyka. O godz. 21.00 APEL w Parafii św. Franciszka z Asyżu na Podgórzu.
 4. Biskup Świdnicki specjalnym Dekretem ogłosił zwołanie I Synodu Diecezji Świdnickiej z okazji 20lecia istnienia naszej Diecezji. Jego sesja inauguracyjna odbędzie się w Katedrze Świdnickiej w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 18 maja 2024 roku, o godz. 11.00. Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich diecezjan do udziału we Mszy świętej na rozpoczęcie Synodu, do włączenia się w prace synodalne i do modlitwy o otwarcie serc i myśli na prowadzenie Ducha Świętego.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 6. Msze św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej w środę o godz. 12.00, oraz w sobotę o godz. 8.00.
 7. W sobotę, 13 kwietnia, od godz. 15.00 Adoracja w intencji Ojczyzny, o 18.00 Msza św. za Ojczyznę.
 8. Uroczysta Msza św. w 120 Rocznicę konsekracji nasze świątyni będzie sprawowana w sobotę, 4 maja o godz. 12.00. W związku z planowanym Festynem Parafialnym w tym dniu, prosimy o pomoc w formie materialnej i rzeczowej, np. przez ofiarowanie fantów na licytację i nagród do konkursów. Dziękujemy za wszelkie wsparcie.
 9. Biskup Świdnicki zwraca sie do rodziców i uczniów klas VIII z zachętą do zainteresowania Katolickim Liceum w Wałbrzychu. Jest to szkoła z tradycjami, która buduje na trwałych wartościach, prowadzona przez Siostry Niepokalanki w Wałbrzychu, gdzie od 80. lat znakomita kadra dydaktyczna poprzez solidną edukację daje swoim absolwentom możliwość kontynuowania nauki na wybranych przez siebie kierunkach studiów. Jest to szkoła koedukacyjna, która nie tylko zapewnia wysokie wyniki w egzaminach maturalnych, ale uczy życia odpowiedzialnego za siebie i innych. Dyrekcja zaprasza również na Dni Otwarte Szkoły – 20 kwietnia i 23 maja w godzinach 9.00-12.00.
 10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. można będzie nabyć cegiełkę na renowację naszej kolegiaty, z okazji 120 Rocznicy Konsekracji. Obrazek na desce (w cenie 50 zł.), magnesy (w cenie 10 zł.), oraz torby lniane (w cenie 30 zł.), z wizerunkiem naszego kościoła.
 11. Również w przyszłą niedziele odbędzie sie zbiórka do puszek na utrzymanie naszego wałbrzyskiego HOSPICJUM im. św. Jana Pawła II.
 12. Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej, Leżajska, Przemyśla, Krakowa-Łagiewnik, Markowej, odbędzie się w dniach 13-15 czerwca. Koszt 850 złotych. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Informacje na stronie Parafii.
 13. Taca z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca, jest przeznaczona w całości na remont naszej świątyni. Serdeczne “Bóg zapłać!” za składane na ten cel ofiary.
 14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Rycerz Niepokalanej” i inne tytuły. Miesięcznik “W AKCJI” wyłożony jest na stolikach.

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin