Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24.10.2021

 XXX niedziela zwykła

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny.
  2. Przez cały ostatni tydzień października zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17.30.
  3. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym, odbędzie się pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII. Obecność obowiązkowa.
  4. Zbiórka dla kandydatów w każdą niedzielę o godz. 10.30.
  5. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, po Mszy św. wieczornej w Domu Katechetycznym.
  6. Spotkanie chóru parafialnego w każdą środę po Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy nowych chętnych!
  7. Msze św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej są odprawiane w każdą środę o godz. 12.00, oraz w sobotę o godz. 8.00.
  8. W czwartek w liturgii tygodnia przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  9. Po Mszy św. wieczornej w czwartek odbędzie się spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.
  10. Dziewczynki, które chciałby wychwalać Boga swoim śpiewem, zapraszamy do uczestnictwa w scholi dziecięcej. Spotykania Scholi w piątek o godzinie 16.30 w Domu Katechetycznym.
  11. W niedzielę, 31 października, nasza parafia organizuje Bal Wszystkich Świętych dla dzieci. Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne i młodsze. Podczas Balu odbędzie konkurs na najpiękniejszy strój świętego. Prosimy rodziców aby pomóc dzieciom w przygotowaniu stroju.
  12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na “Czuwanie ze Świętymi”. Odbędzie się Adoracja uwielbienia z modlitwą przebłagalną.
  13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 – Zmiana Tajemnic Różańcowych Róż Męskich.
  14. W poniedziałek, 1 listopada przypadać będzie Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze św. będą odprawione: o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
  15. Msza Święta na naszym cmentarzu parafialnym przy ul. Przemysłowej zostanie odprawiona 1.11. o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja.
  16. W poniedziałek, 2 listopada przypada Dzień Zaduszny. Msza św. w tym dniu na cmentarzu parafialnym przy ul. Przemysłowej o godz. 12.00. O godz. 17.30, w kolegiacie Nabożeństwo Wypominkowe.
  17. Przy wejściu znajdują się kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można złożyć w skrzynce przy ołtarzu. Wypominki odbywać się będą według podziału na ulice, dlatego prosimy o wpisanie adresu. Plan ulic dostępny będzie na stronie internetowej i wywieszony w gablocie.
  18. Osoby, które posiadają swoje groby na cmentarzu parafialnym przy ul. Przemysłowej, prosimy o sprawdzenie czy miejsca są przedłużone. W przeciwnym razie groby mogą ulec likwidacji.
  19. Z racji trwającego Roku św. Józefa można przyjąć obraz św. Józefa do swojego domu.
  20. Kurs Nauk Przedmałżeńskich rozpoczął sie w Parafii Podwyższenia Krzyża na Podzamczu. Można zapisać się jeszcze w najbliższą sobotę o godz. 19.00.
  21. Niepodległościowy Bal Bezalkoholowy odbędzie się dnia 11.11. od godz. 18.00 w Karczmie Góralskiej w Dziećmorowicach. Informacje pod telefonem: 74/8434537 i na plakatach.
  22. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Miłujcie się”, “W Akcji” z dodatkiem naszej Parafii.

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

 

WordPress Lightbox Plugin