Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15.05.2022

V  NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe z litanią loretańską, codziennie o godz. 17.30.
 2. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 w Domu Katechetycznym. Dzieci w tym czasie zostają w kościele na próbie śpiewu.
 3. Dzisiaj o godz. 16.00, na okoliczność wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, w Domu Katechetycznym zostanie wyświetlony film “FATIMA” (reżyseria: Marco Pontecorvo). Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan. Serdecznie zapraszamy!
 4. Również dzisiaj o godzinie 19.00 odbędzie się w kościele próba przed sakramentem bierzmowania. Obecność kandydatów obowiązkowa!
 5. W poniedziałek 16.05. przypada święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, Patrona Polski.
 6. Krąg Biblijny w poniedziałek, po wieczornej Mszy, w domu katechetycznym.
 7. W środę 18 maja po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie dla mężczyzn z cyklu Warsztaty św. Józefa temat spotkania: „Moja walka z pokusą”.
 8. Msze św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej w środę o godz. 12.00 i w sobotę o godz. 8.00.
 9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
 10. Spotkanie Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 11. W najbliższy piątek 20.05. zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na modlitewne czuwanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.30, a zakończy Apelem o godz. 21.00. Te modlitewne spotkania maryjne będą prowadzone przez nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w każdy trzeci piątek miesiąca w Sanktuarium M.B. Bolesnej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 12. W tym tygodniu kolejne próby dzieci do uroczystości Pierwszej Komunii świętej. Spotkania w środę (PSP 28, EUREKA, Szkoła Muzyczna i dzieci i z 4 klasy), oraz w piątek Z.Sz.P. Nr 5. Próby odbywać się będą o godz. 16.00 i są obowiązkowe.
 13. Taca z zeszłej, drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona w całości na renowację malowideł ściennych w naszej kolegiacie, wyniosła – łącznie z ofiarami do kopert i wpłatami na konto Parafii – 5.977 złotych. Serdeczne “Bóg zapłać!” za składane na ten cel ofiary. Prace renowacyjne rozpoczęły się w zeszłym tygodniu.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia najnowsze numery „Niedzieli”, “Gościa Niedzielnego” i inne tytuły

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

 

WordPress Lightbox Plugin