Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25.09.2022

XXVI Niedziela Zwykła

 1. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 i w przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Parafii RENOWACJĘ MISJI ŚWIĘTYCH, która trwać będą do środy 5 października. Renowację przeprowadzą ojcowie redemptoryści CSsR: o. Witold Radowski z Tuchowa i o. Jacek Dembek z Warszawy, którzy prowadzili nasze Misje rok temu. Szczegółowy Plan Misji dostępny jest na stronie naszej Parafii, na Facebooku Parafii i w gablotach. Planem na kartkach wyłożony jest również na stolikach przy wyjściu. Módlmy się o obfite duchowe owoce tego czasu dla całej naszej Parafii i o światło Ducha Świętego dla ojców misjonarzy. Zachęćmy wszystkich naszych znajomych i członków naszych rodzin do jak najliczniejszego udziału w tym wielkim wydarzeniu parafialnym.
 2. W przyszłą niedzielę 3 października zapraszamy na nasz doroczny Odpust Parafialny ku czci Patronów naszej Parafii Świętych Aniołów Stróżów. Główna suma odpustowa zostanie odprawiona godz. 12.30.
 3. Dzisiaj o godzinie 19.00 w kościele po Mszy św. wieczornej odbędzie się pierwsze, obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy szczególnie uczniów klas VIII-ych wraz ze swoimi rodzicami, oraz uczniów klas VI-ych i VII-ych. Na spotkaniu zostanie omówione tegoroczne przygotowanie oraz wymagania stawiane przed kandydatami.
 4. Rodziców dzieci klas trzecich komunijnych, którzy nie byli na spotkaniach indywidualnych w zeszłym tygodniu, prosimy o zgłoszenie się indywidualnie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 5. Spotkanie kręgu biblijnego w najbliższy poniedziałek, po wieczornej Mszy świętej.
 6. W czwartek obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej – spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.
 8. W piątek nie będzie próby Scholi.
 9. W najbliższą sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 w Sanktuarium M.B. Bolesnej – Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.
 10. W sobotę 01.10. rozpoczniemy październikowe Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 11. Również w najbliższą sobotę odwiedziny chorych z Komunią świętą.
 12. Stowarzyszenie “Civitas Christiana” zaprasza na spotkanie autorskie Pana Sławomira Nicieja: “KRESOWA ATLANTYDA – historia i mitologia miast Kresowych”, we wtorek 27.09. w sali Domu Katechetycznego o godz. 17.00.
 13. W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w środę  –  św. Wacława, męczennika; w czwartek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek  – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w sobotę 01.10.  – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła
 14. Dzisiaj w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju odbędzie się spektakl pt.: “Jestem z Tobą” opowiadający historię św. siostry Faustyny Kowalskiej i błogosławionego ks. Michała Sopoćki. Bilety w cenie 60 złotych. Zachęcamy do wzięcia udziału!
 15. Dzisiejszej niedzieli 25.09. na boisku szkolnym przy ul. Limanowskiego 12, w godzinach od 10.00 do 15.00, odbędzie się charytatywny Festyn Ratujący Życie Gosi. Zachęcamy do wsparcia!
 16. W najbliższą niedzielę podczas sumy odpustowej ku. czci św. Aniołów Stróżów zostanie uroczyście poświęcona w naszej kolegiacie tablica pamiątkowa dedykowana księżom proboszczom posługującym w naszej Parafii w latach powojennych. Składamy serdeczne podziękowanie Różom Męskim i Żeńskim za ufundowanie tablicy, a zwłaszcza pomysłodawcy, Panu Zygmuntowi Plucie
 17. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Dobre Nowiny”, oraz najnowszy powakacyjny numer miesięcznika “W Misji” i inne tytuły.
 18. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin