Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 

20.11.2022 r.

 1. Dzisiejszej niedzieli, która jest zarazem ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto Akcji Katolickiej w Polsce. Wszystkim członkom naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, oraz obfitych duchowych owoców ich działalności. Dziękuję również członkom naszego Oddziału Akcji Katolickiej za przygotowanie wczorajszego spotkania z Księdzem Biskupem Markiem Mendykiem. 
 2. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu i nowego roku duszpasterskiego, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 3. Od przyszłego tygodnia Roraty będą odprawiane o godz. 18.00. Adwentowe Rekolekcje Parafialne rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, 11 grudnia.
 4. W poniedziałek przypada święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. We wtorek 22.11. obchodzić będziemy wspomnienie św. Cecylii, która jest patronką chórów i muzyki kościelnej. Panu organiście, członkom naszego chóru i scholi składamy przy tej okazji serdeczne życzenia wielu łask Bożych i opieki Świętej Patronki, dziękują im również za podejmowany wysiłek w upiększaniu naszej Liturgii. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić sie w ich intencji.
 6. W najbliższy piątek 25.11. o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się kolejne spotkanie z prawnikiem w ramach bezpłatnych porad prawnych.
 7. Próba scholi dziecięcej w piątek, o godz. 17.00 w salce Domu Katechetycznego.
 8. W przyszłą niedzielę 27.11, o godz. 19.00, w Domu Katechetycznych odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 9. W naszej parafii w Adwencie prowadzony będzie cykl spotkań pt.: “Szkoła modlitwy osobistej”. Będą to cztery spotkania, w czterech tygodniach Adwentu, w każdy czwartek, o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. Celem spotkań jest odnowienie naszej modlitwy osobistej. Już tera serdecznie zapraszamy!.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Zdzisławowi Chmielowskiemu, właścicielowi Firmy Kamieniarskiej przy ul. Przemysłowej 11, za ufundowanie płyt granitowych, z których wykonaliśmy obłożenie studni na cmentarzu parafialnym.
 11. Taca z zeszłej, drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona w całości na renowację naszej świątyni, wyniosła – łącznie z wpłatami na konto i ofiarami do kopert – 6.836 złotych. Serdeczne “Bóg zapłać!” za regularne składane ofiary na ten cel.
 12. Wspólnota młodzieżowa przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu rozprowadza wykonany przez siebie Kalendarz Adwentowy. Zachęcamy do nabycia. Koszt kalendarza: 10zł
 13. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “WPIS”, oraz miesięcznik “W Akcji”, z dodatkiem naszej Parafii.

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin