Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

XII Niedziela zwykła         

23.06.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszej niedzieli podczas Mszy św. o godz. 11.00 pożegnamy w naszej Parafii księdza Krzysztofa Iskrę. Dziękujemy Panu Bogu za pięć lat owocnej posługi kapłańskiej w naszej Parafii księdza Krzysztofa, który od przyszłego tygodnia rozpocznie swoją pracę duszpasterską w Parafii p.w. św. Barbary w Wałbrzychu. Księdzu Krzysztofowi składamy serdeczne “Bóg zapłać!” za wszelkie dobro i gorliwą posługę duszpasterską w naszej Parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitych darów Ducha Świętego, opieki M.B. Bolesnej i św. Barbary na nowej placówce.
 2. Z dniem 24.06., rozpocznie swoją pracę duszpasterską skierowany do naszej Parafii przez Księdza Biskupa ks. Radosław Mielczarek, który przyjął święcenia kapłańskie 26 maja tego roku. Księdzu Radosławowi życzymy również obfitości łask Ducha Świętego, opieki Matki Bożej i polecamy Jego osobę naszej wytrwałej modlitwie. Księdza Radosława powitamy oficjalnie w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.
 3. W dniu dzisiejszym 23.06. ks. Prałat Bogusław Wermiński, długoletni były proboszcz naszej Parafii, obchodzi Jubileusz 56-lecia Święceń Kapłańskich. Osobę dostojnego Jubilata powierzamy modlitwie naszych Parafian.
 4. Do czwartku przeżywamy Dni Eucharystyczne, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie oddajemy chwałę i dziękujemy Panu Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Procesja eucharystyczna w czasie Nabożeństw Czerwcowych o godz. 17.30, a w czwartek uroczyste zakończenie Dni Eucharystycznych i procesja do czterech ołtarzy w kolegiacie. Zapraszamy!
 5. Jutro, w poniedziałek 24.06. przeżywamy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 6. Od przyszłej środy przez cały okres wakacji (do września), NIE BĘDZIE Mszy świętej o godz. 12.00 w Sanktuarium M.B. Bolesnej. Msze św. w Sanktuarium w każdą sobotę o godz. 8.00.
 7. W czwartek przypada wspomnienie Matki Boże Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w kolegiacie o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy!
 9. W sobotę, 29.06. Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 7.00 w kolegiacie i 8.00 w Sanktuarium M.B. Bolesnej.
 10. Również w sobotę dzieci z naszej Parafii udadzą się na wakacyjny wypoczynek do Poronina.
 11. Wspólnota “PRAWDA” zaprasza na Rekolekcje w ramach Szkoły Maryi, w dniach od 28 do 30 czerwca, w Domu Katechetycznym przy Parafii p.w. św. Jerzego i M.B. Różańcowej na Białym Kamieniu, ul. św. Jerzego 4. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.
 12. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “DOBRE NOWINY”, “Rycerz Niepokalanej“, “Echo Afryki”, oraz najnowszy numer parafialnego miesięcznika “W Akcji”.

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin