Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

VI Niedziela okresu zwykłego

16.02.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy osobom, które w zeszły piątek sprzątały Dom Katechetyczny po kończącym się remoncie. Ponieważ jest tam jeszcze dużo pracy, prosimy wszystkie osoby chętne, a zwłaszcza Panie, o pomoc w sprzątaniu w najbliższy wtorek od godz. 15.00. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą sprzętu do sprzątania.
  2. Msze św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej w każdą środę o godz. 12.00, oraz w sobotę o godz. 8.00.
  3. Nabożeństwo do M.B. Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.30; do Św. Aniołów Stróżów – we wtorki o godz. 17.45.
  4. 27 lutego, w czwartek o godz. 18.00, w naszej Parafii rozpoczynamy SEMINARIUM ODNOWY WIARY! Będzie to forma REKOLEKCJI EWANGELIZACYJNYCH – 13 cotygodniowych spotkań, które mają na celu odnowić, rozbudzić i ożywić osobistą wiarę. Zapraszamy młodzież, małżeństwa, osoby samotne, starsze – Wszystkich, którzy pragną w życiu WIĘCEJ: miłości, pokoju, radości, wolności, szczęścia. Jeśli chcesz OSOBIŚCIE spotkać Boga, doświadczyć Jego działania i obecności – PRZYJDŹ!
  5. W niedzielę 01 marca o godz. 13.00 Telewizja POLONIA przeprowadzi transmisję Mszy św. z naszej kolegiaty. Już teraz serdecznie zapraszamy do licznego udziału!
  6. Nauki Przedślubne rozpoczną się w sobotę 29 lutego o godz. 17.00 Mszą św. w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
  7. Taca z ostatniej, drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona w całości na remont wieży naszej świątyni. wyniosła łącznie z ofiarami do kopert i na konto bankowe Parafii, 6420 złotych. Serdeczne “Bóg zapłać!” za składane regularnie na ten cel ofiary.
  8. Nasza Parafia organizuje czterodniową PIELGRZYMKĘ: MAZURY- NIEPOKALANÓW, w dniach od 14-17 kwiecień 2020r. W programie: Sanktuarium w Gietrzwałdzie, Olsztyn, Mrągowo, Święta Lipka, Stoczka Klasztorny (miejsce uwięzienia Prymasa Tysiąclecia), Krutyń, Mikołajki, Niepokalanów. Cena: 680,00 zł za osobę. Zapisy i informacje u ks. proboszcza i na stronie internetowej Parafii: www.aniołowstrozow.walbrzych.pl. Do końca miesiąca prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 200zł
  9. Parafia organizuje również Pielgrzymkę do Sanktuarium Świętego Ojca Pio. W programie zwiedzanie Trydentu, Florencji, Sanktuarium Madonna della Corona, San Giovanni Rotondo i Sanktuarium Św. Michała Archanioła na Półwyspie Gargano (ostatni dzień – wypoczynek nad morzem). Pielgrzymka będzie trwała od 17 do 23 sierpnia, koszt wyjazdu to 1650 zł i 40 euro. Bliższe informacje u księdza Grzegorza, zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy!
  10. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “Rycerz Niepokalanej“, oraz nasz miesięcznik  “W AKCJI”. W nowym numerze tygodnika “Niedziela” znajdziemy szereg interesujących artykułów, m.in. nt. pięciu przykazań kościelnych, o możliwości uzyskania dyspensy od dni pokuty, jak rozmawiać o Bogu z nastolatkami, o sanktuarium w Medjugorie, o potrzebie umiaru w czasach nadmiaru i inne. (6zł)

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin