Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA            

06.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszej niedzieli, w czasie Mszy św. o godzinie 11.00, dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej otrzymają poświęcone różańce.
 2. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejną Adorację Uwielbienia. Z racji odbywających sie Adoracji, Zmiana Tajemnic Róż Żeńskich odbędzie się w przyszłą – drugą niedzielę miesiąca 13.10. – po Mszy św. o godz. 7.30.
 3. W poniedziałek – spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej, w salce przy kancelarii. Zapraszamy również nowe osoby.
 4. Zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas Nabożeństw Różańcowych o godz. 17.30.
 5. Jutro, w poniedziałek 07.10., obchodzimy wspomnienie N.M.P. Różańcowej.
 6. Msza św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej w środę o godz. 12.00 i w sobotę o godz. 8.00.
 7. W czwartek 03.10, po Mszy św. wieczornej odbędzie się w salce przy kancelarii spotkanie Grupy Formacyjno-modlitewnej. Serdecznie zapraszamy, również nowe osoby.
 8. Dzień Skupienia dla młodzieży przed bierzmowaniem odbędzie się w najbliższą sobotę, 12.10. w Domu Sióstr Niepokalanek na Sobięcinie: klasy 6-7 od godz. 10.00, klasy 8 – od godz. 14.00.
 9. W najbliższą sobotę odbędzie sie w Wałbrzychu XV-ty Przegląd Piosenki Religijnej “POZYTYWNE GRANIE”. O godz. 13.00 ks. Bp. Ignacy Dec odprawi Mszę św. dla uczestników i widzów w Sanktuarium M.B. Bolesnej, a o godz. 14.30 w Sali Wałbrzyskiej Filharmonii rozpocznie się prezentacja Zespołów. O godz. 17.30 rozpocznie się koncert znanej i popularnej piosenkarki Magdy ANIOŁ. WSTĘP WOLNY! Serdecznie Wszystkich zapraszamy!
 10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIX DZIEŃ PAPIESKI. Ofiarami do puszek         wspomożemy Fundacje “Dzieła Nowego Tysiąclecia”.
 11. W przyszłą niedzielę 13.10. w Sanktuarium M.B. Bolesnej o godz. 20.00 zostanie odprawione ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. W tym dniu Adoracja Najśw. Sakramentu w Sanktuarium od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy!
 12. Taca w przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, będzie w całości przeznaczona na remont wieży naszej kolegiaty. Serdeczne “Bóg zapłać!” za składane na ten cel ofiary.
 13. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “Rycerz Niepokalanej“, “Echo Afryki”, a także nasz najnowszy numer międzyparafialnego miesięcznika “W Akcji”.
 14. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.
 15. PIELGRZYMKA autokarowa i piesza do Barda Śl. w  dniu 12 października 2019. Wyjazd o godz. 9.30, z Parafii św. Franciszka na Podgórzu (ul. Poznańska), powrót ok. 20.00. Koszt 30 zł. Autokar do Kamieńca Ząbkowickiego a potem pieszo do Barda. Kto nie może iść jedzie dalej do Barda. Z Barda powrót autokarem.

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin