Ogłoszenia parafialne

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 lipca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszej niedzieli, podczas Mszy św. o godz. 12.30 będziemy dziękowali panu Bogu za 65. lat życia zakonnego s. Róży, elżbietanki posługującej w domu sióstr znajdującym się w naszej parafii.
 2. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z racji wspomnienia tego świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi ksiądz Krzysztof. Życzymy Mu obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
 3. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Będziemy modlić się za nasze rodziny, oraz za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Uczynimy to we wspólnocie parafialnej podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 rano i 18.00 wieczorem.
 4. Nowenna do Św. Aniołów Stróżów – w każdy wtorek o 17.45, natomiast Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.30.
 5. W miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej w środy o godz. 12.00, natomiast Msze św. są odprawiane w Sanktuarium w każdą sobotę o godz. 8.00.
 6. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu ostrzega wszystkich Seniorów przed oszustami, posługującymi się takimi metodami jak: metoda na wnuczka, akwizytorzy, metoda na administratora, pracownika opieki społecznej lub służby zdrowia, pracownika ZUS-u, fałszywy policjant, drogi telefon. Policja prosi o nie podawanie ważnych informacji przez telefon, oraz nie otwieranie drzwi osobom podejrzanym, a także o kontakt z Policją. Szczegółowe informacje w w gablotach.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańca Róż Męskich. W Mszy św. o godz. 11.00 wezmą udział pielgrzymi wyruszający w grupie wałbrzyskiej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Po zakończonej Mszy św. wyjście pielgrzymów.
 8. Nasza Parafia organizuje trzydniową pielgrzymkę do Lwowa, w dniach od 13 do 15 października. Koszt 420 zł. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 9. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Lichenia, Torunia, Warszawy, Stoczek Warmiński i Gietrzwałd, w dniach 07-11 września. Informacje na plakacie.
 10. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “Rycerz Niepokalanej“, “Echo Afryki”, a także nasz parafialny miesięcznik “ANGELUS“.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku (wspomnienie obowiązkowe);
 • 26 VII – św. Joachim i św. Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny (wspomnienie obowiązkowe, zob. wyżej);
 • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii (wspomnienie obowiązkowe).

 

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin