Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA  N.M.P

08.12.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszej niedzieli przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. (uroczystość jest zachowana na dzień 8 grudnia pomimo II niedzieli adwentu, dzięki decyzji Konferencji Episkopatu Polski, na mocy dyspensy udzielonej przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów).
 2. Dzisiejszej niedzieli, 8 grudnia, rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe 08-10 grudnia). Rekolekcje są ważnym czasem w przeżyciu każdego Adwentu. Będzie im przewodniczył ks. Arkadiusz Harbar. Prosimy o zarezerwowanie sobie odpowiedniego czasu. Msze św. rekolekcyjne będą w tygodniu o godz. 9.00, i o godz. 18.00. Spotkania dla dzieci: godz. 17.00, a dla młodzieży: godz. 19.00. Spowiedź we wtorek godz. 8.00-9.00 oraz 17.00-18.00.
 3. Dzisiaj, 8 grudnia (II niedziela adwentu) przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
 4. Ppo Mszy o godz. 7.30 -Zmiana Tajemnic Różańca Róż Żeńskich.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.00 – Spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 6. Roraty sprawowane będą w naszym kościele ponownie od środy o godz. 18.00. zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 7. We wtorek poniedziałek – kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.
 8. W środę Msza św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej o godz. 12.00. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 9. W piątek 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Nasza Parafia oraz Związek Zawodowy SOLIDARNOŚĆ, zapraszają jak co roku do wspólnej modlitwy w intencjach naszej Ojczyzny podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W tym dniu także wspólna modlitwa adoracyjna od godz. 15.00.
 10. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących. Przez cały Adwent można będzie składać swoje dary serca w postaci artykułów żywnościowych, którymi obdarujemy ubogich z naszej Parafii.
 11. Taca z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest w całości na remont wieży naszej kolegiaty. Serdeczne “Bóg zapłać!” za składane na ten cel ofiary.
 12. Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek organizuje we Wrocławiu Spotkanie dla starszej młodzieży, od piątku 12. do niedzieli 15.12. Bliższe informacje na plakacie i u Sióstr.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia “Gość Niedzielny, “Niedziela”, “Rycerz Niepokalanej“. Są także nasze kalendarze parafialne na rok 2019 w cenie 5 zł. Jest to cegiełka na remont dachu naszej kolegiaty. Są do nabycia świece Caritas i opłatki wigilijne. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 12 zł.
 14. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin