Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

14.04.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową czyli niedzielę Męki Pańskiej, rozpoczynającą Wieki Tydzień. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15 z ostatnią nauką pasyjną.
 2. W poniedziałek nie będzie Kręgu Biblijnego.
 3. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą św., oraz w Wielką Środę i w Wielki Piątek od godz. 17.00, a także podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek wieczorem, oraz w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do 13.00. Nie będzie spowiedzi w Wielki Czwartek.
 4. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 w katedrze świdnickiej zostanie odprawiona Msza św. Krzyżma. W naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracji i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W Wielki Piątek zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Śródmieścia. Początek Drogi Krzyżowej w kolegiacie o godz. 15.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy w tym dniu od godz. 10.00.
 6. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie Liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew Gorzkich Żali i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 7. W Wielki Piątek Komunii Świętej udziela się wiernym jedynie podczas liturgii Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie.
 8. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00. Zakończymy ją przed rozpoczęciem Liturgii Wigilii Paschalnej.
 9. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9.00 i co pół godziny do godz. 14.00.
 10. Wigilię Paschalną rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 21.00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami przed rozlewaniem się wosku. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Procesja rezurekcyjna – w nocy po zakończeniu Mszy Świętej Wigilii Paschalnej. Prosimy o przygotowanie feretronów, baldachimu i chorągwi na procesję.
 11. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.
 12. W niedzielę Zmartwychwstania NIE BĘDZIE sprawowanej Mszy św. o godz. 7.30, pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym.
 13. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, a do Św. Aniołów Stróżów we wtorek o 17.45.
 14. W tym tygodniu w środę i w sobotę NIE BĘDZIE również sprawowanych Mszy św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej.
 15. W naszym kościele trwa zbiórka żywności dla potrzebujących. Bóg zapłać za złożone już na ten cel liczne dary serca. Wydawanie paczek w sobotę o godz. 12.00 w siedzibie naszego CARITAS.
 16. Przed ołtarzem wystawiona jest skarbona “Na kwiaty do Bożego Grobu” – serdeczne “Bóg zapłać” za składane na ten cel ofiary.
 17. Kolekta z dzisiejszej – drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest w całości na remont wieży naszej świątyni. Serdeczne “Bóg zapłać!” za składane na ten cel ofiary.
 18. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “Rycerz Niepokalanej“, “Echo Afryki”, oraz nasz miesięcznik “W Akcji”.
 19. Są również do nabycia małe paschaliki CARITAS na stół wielkanocny, w cenie 5 złotych, oraz większe paschaliki na Liturgię Wielkiej Soboty w cenie 8 zł.
 20. Wałbrzyskie Hospicjum prowadzi dzisiaj kwestę do puszek na prowadzone zabiegi i rehabilitację w Hospicjum dziennym i stacjonarnym. Serdeczne Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary!

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin