Ogłoszenia parafialne

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

 24 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 12.30, zostanie poświęcony nowy sztandar y Różańcowej Róży Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. Panie z Róży Fatimskiej zapraszają członków wszystkich Róż żeńskich i męskich na spotkanie w Domu Katechetycznym.
 2. Planowany na dzień wczorajszy Festyn Parafialny, ze względów od nas niezależnych oraz z powodu złej pogody będzie organizowany w innym terminie.
 3. Jutro, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. Zapraszamy Wszystkich naszych Parafian i Gości do udziału w wielkim wydarzeniu duchowym, poprzedzającym nasz odpust parafialny, jakim będą REKOLEKCJE z Nawiedzeniem Figury Św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. Rekolekcje, pod przewodnictwem księży Michaelitów, rozpoczniemy już w piątek, 29 września, Mszą św. o godz. 18.00. W tym dniu przypada Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W sobotę, 30.09. o godz. 8.30 – Koronka do Św. Michała Archanioła i Dziewięciu Chórów Anielskich. o 9.00 – Msza św. z nauka na rozpoczęcie Rekolekcji. O godz. 17.30 rozpoczniemy Nabożeństwo Oczekiwania, a o 18.00 – Powitanie Figury i Msza św. na rozpoczęcie Nawiedzenia. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski z Rozważaniem na zakończenie dnia. W niedzielę 1 października, Msze św. z nauką rekolekcyjną. O godz. 17.30 – Nabożeństwo Różańcowe. O godz. 18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła, z modlitwa wstawienniczą przed Najśw. Sakramentem. O 21.00 – Apel Jasnogórski z rozważaniem. W poniedziałek 02.10. o godz. 7.00 – Msza św. z nauką, o 10.00 – Spotkanie dla dzieci. Od 11.00 do 15.00 – Czas osobistej modlitwy. 15.00-18.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu, a o 17.30 – Nabożeństwo Różańcowe. O godz. 18.00 – Uroczysta Msza św. Odpustowa z Aktem Poświęcenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi, pożegnanie Figury i zakończenie Nawiedzenia. W czasie Nawiedzenia Figury można przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy!
 5. Nowenna do Św. Aniołów Stróżów – w każdy wtorek o 17.45, natomiast Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.30.
 6. Spotkanie dla osób jadących na wycieczkę do LWOWA, odbędzie się w najbliższy wtorek, 26.09. po Mszy św. o godz. 18.00, w Domu Katechetycznym.
 7. Osoby, które chciałyby wsiąść udział w wyjeździe do Barda Śl. w dniu 07.10. (sobota), na spotkanie Róż Różańcowych, prosimy o zapisanie się w zakrystii.
 8. W dniu 07.10. odbędzie się w Polsce wydarzenie pod hasłem: „RÓŻANIEC DO GRANIC”. Modlitwa różańcowa za Polskę i świat na wszystkich granicach naszego kraju. Osoby, które chciałyby wsiąść udział w tym wydarzeniu w kościele stacyjnym w Mieroszowie, prosimy o zgłoszenie się.
 9. Na stolikach przy wyjściu można złożyć swój podpis popierający Obywatelską Akcję przeciwko zapisowi dopuszczającemu aborcję ze względów eugenicznych. Prosimy o wpisanie także numeru PESEL.
 10. Dnia 05.10. (czwartek), od godz. 8.00, w Przychodni “Biały Kamień” przy ul. Wysockiego 24A, odbędą sie badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, oraz echo serca. Cena badania to 55 zł. Bliższe informacje w Przychodni i na plakacie.
 11. W naszej Parafii kończy swoją praktykę akolicką ks. kleryk Jarosław Buczyński. Dziękujemy mu za pomoc duszpasterską i gorliwą posługę, polecamy naszej modlitwie i życzymy obfitości łask na drodze do kapłaństwa.
 12. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, oraz nasz parafialny, wrześniowy “Angelus”.

 

 

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin