Ogłoszenia parafialne

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

21 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas Nabożeństwa Majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
 2. Jutro – w poniedziałek – po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 3. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
 4. W środę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych.
 5. W tym tygodniu Msza św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej w środę o godz. 12.00, w sobotę o godz. 8.00.
 6. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Podczas Mszy św. przez wstawiennictwo wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
 7. W dniu 26 maja (piątek) o godz. 10.00, ks. Bp Ignacy Dec w naszej kolegiacie sprawował będzie Msze św. z udziałem Szkoły Podstawowej Nr 28, po której nastąpi uroczyste poświęcenie nowego boiska przy szkole. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. zwłaszcza rodziców dzieci.
 8. W sobotę 27 maja, w katedrze świdnickiej o godz. 10.00 odbędą się święcenia kapłańskie, które przyjmie również diakon Paweł Pęczuła, który odbywał praktykę w naszej Parafii. Zachęcamy do udziału w święceniach oraz do modlitwy w jego intencji.
 9. W przyszłą niedzielę 28 maja o godz. 11.00, w naszej Parafii odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź przed Pierwszą Komunią dla dzieci i ich rodziców, w sobotę 27.05. od godz. 16.00. Otoczmy dzieci komunijne i ich Rodziny naszą modlitwą!
 10. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w naszej Parafii 28 maja (sobota) w sali Domu Parafialnego. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.
 11. Społeczny Komitet ratowania wieży naszej kolegiaty w dniach 26 i 27 maja, tj. w piątek – od godz. 18.00 i w sobotę – od godz. 12.00tej, podczas obchodów Dni Wałbrzycha, prowadził będzie kwestę do puszek na remont wieży naszej świątyni. Jak widzimy po widocznych na zewnątrz rusztowaniach, remont ten już się rozpoczął. Osoby, które chciałyby w tym czasie podjąć się kwestowania do puszek na ten cel, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Bóg zapłać za wszelką pomoc i ofiarność!
 12. Taca z zeszłej, drugiej niedzieli miesiąca wyniosła, łącznie z ofiarami składanymi do kopert, 6.630 zł. Serdeczne “Bóg zapłać!” za składane na ten cel ofiary.
 13. Nasza Parafia organizuje trzydniową wycieczkę do Lwowa, w dniach od 13 do 15 października. Koszt 420 zł. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 14. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “Rycerz

Niepokalanej“,  “Echo Afryki”, oraz majowy numer naszego parafialnego “Angelusa”.

 

W tym tygodniu patronujE nam:

 • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).

 

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin