Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27.09.2020

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 – Zmiana Tajemnic Różańcowych dla Róż Męskich.
 2. Wczoraj, w sobotę 26.09., odbyła się w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla 64-osobowej grupy dzieci. Dzieci i ich rodziny powierzamy modlitwie całej parafii.
 3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.30 swoją Mszę św. Prymicyjną odprawi w naszej Parafii ojciec Miłosz Mażewski karmelita bosy, który ukończył swoją formację kapłańską w Bari we Włoszech i tam też podejmie swą posługę duszpasterską. Księdzu Miłoszowi życzymy Bożego błogosławieństwa w Jego posłudze i polecamy Go naszej modlitwie!
 4. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, natomiast w piątek, 02 października, przypada nasz parafialny odpust Świętych Aniołów Stróżów. Uroczysta Msza św. koncelebrowana z udziałem księży z naszego Dekanatu, oraz Księży Kanoników Wałbrzyskiej Kapituły Kolegiackiej, zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w naszym patronalnym Święcie!
 5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy codziennie na różaniec o godzinie 17.30, pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godz. 7.00 oraz od godz. 17.00.
 7. W poniedziałek 28.09. zapraszamy uczniów klas VI i VII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami, na Mszę św., na godz. 18.00 – po Mszy spotkanie organizacyjne.
 8. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych na próbę chóru.
 9. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca po Mszy św. w Sanktuarium o godzinie 8.00.
 10. Odwiedziny chorych ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 11. Decyzją Księdza Biskupa z naszej Parafii został odwołany ks. Marcin Banaczyk, który podejmie posługę kapelana w Domu Opieki Sióstr Elżbietanek w Dzierżoniowie. Księdza Marcina będziemy polecać naszej modlitwie w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30.
 12. Rodziców dzieci klas III-ch ze szkół podstawowych prosimy o zapisanie swoich dzieci do I Komunii Świętej do końca września.
 13. Wznawiamy spotkania Seminarium Odnowy Wiary. Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie 8 października, w czwartek. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00!
 14. Chłopców z klas IV i starszych zapraszamy do grona ministrantów. Prosimy o zgłoszenie się do opiekuna ministrantów, ks. Radosława.
 15. Są do nabycia “cegiełki” w cenie 20 złotych, na remont naszej świdnickiej katedry. Bardzo dziękujemy za wsparcie tego dzieła!
 16. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela” i inne tytuły. W nowym numerze “Gościa” znajdziemy artykuł poświęcony naszej kolegiacie i ostatnim uroczystościom odpustowym M.B. Bolesnej. W “Niedzieli” również artykuł o naszym Odpuście Patronki Wałbrzycha.
 17. Opiece Królowej Różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.

29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.

30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin