Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

XI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1. W zeszły piątek 15.06 zakończyliśmy w naszej Parafii Pasterską Wizytację Kanoniczną , która przeprowadził J.E. Ks. Bp Adam Bałabuch. Dziękujemy Wszystkim, którzy przez swą obecność, pomoc i zaangażowanie, włączyli się w przygotowanie i przezywanie czasu
  2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 17.30.
  3. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. Wieczornej – spotkanie Kręgu Biblijnego.
  4. W przyszłą niedzielę, 24.06 podczas Mszy św. O godz. 12.30, ks. Prałat Bogusław Wermiński, długoletni były proboszcz naszej Parafii, będzie obchodził swój Jubileusz 55 lecia Święceń Kapłańskich i jednocześnie 30-lecia pobytu i posługi w naszej Parafii św. Aniołów Stróżów. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystej Eucharystii i do wspólnej modlitwy za Dostojnego Jubilata.
  5. Również w najbliższą niedzielę, 24.06. podczas Mszy św. O godz. 11.00, będziemy dziękować Panu Bogu za pięć lat posługi kapłańskiej w naszej Parafii ks. Pawła Pleśnierowicza, który od przyszłego tygodnia rozpocznie swoja pracę duszpasterską w Parafii p. w. św. Apostołów Piotra i Pawła na Podzamczu. Księdzu Pawłowi dziękujemy za wszelkie dobro i trud posługi duszpasterskiej i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w nowej Parafii.
  6. W sobotę przypadnie Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy św. w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
  7. Taca z zeszłej, drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona w całości na remont wieży naszej kolegiaty, wyniosła – łącznie z ofiarami do kopert – 6.130 złotych. Serdeczne „Bóg zapłać!” za składane na ten cel ofiary.
  8. Zachęcamy do nabycia nowych tygodników prasy katolickiej: “Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Rycerz Niepokalanej”, tygodniki misyjne, oraz nasz parafialny miesięcznik “W Akcji”.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 21 VI  – św. Alojzy Gonzaga (1568 – 1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie

 

 

 

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin