Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26.09.2021

XXVI Niedziela Okresu Zwykłego

 1. Wczoraj wieczorem rozpoczęliśmy się w naszej Parafii MISJE ŚWIĘTE, które trwać będą przez cały tydzień do niedzieli 3 października. Misje święte prowadzą ojcowie redemptoryści CSsR – o. Witold Radowski z Tuchowa i o. Jacek Dembek z Warszawy. Szczegółowy Plan Misji dostępny jest na stronie naszej Parafii, na Facebooku Parafii i w gablotach. Foldery z Planem wyłożone są również na stolikach przy wyjściu. Módlmy się o obfite duchowe owoce tego czasu dla całej naszej Parafii i o światło Ducha Świętego dla ojców misjonarzy. Zachęćmy wszystkich naszych znajomych i członków naszych rodzin do jak najliczniejszego udziału w tym wielkim wydarzeniu parafialnym.
 2. Misje Święte zakończą się naszym odpustem parafialnym ku czci Świętych Aniołów Stróżów 03 października, w niedzielę sumą odpustową o godz. 12.30.
 3. Z racji trwających Misji nie będzie jutro spotkania Kręgu Biblijnego.
 4. Na zakończenie Misji i w dzień naszego odpustu parafialnego, za tydzień, w niedzielę 03.10. o godz. 19.00, odbędzie się w naszej kolegiacie Koncert Kameralny “Dwie altówki – niecodzienne, kameralnie”. W programie: Alessandro Rolla, Willy Hess, Carl Stamitz. Wykonawcy: Jadwiga Stanek i Małgorzata Kosińska. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
 5. Rodziców dzieci klas trzecich komunijnych, którzy nie byli na spotkaniach indywidualnych w zeszłym tygodniu, prosimy o zgłoszenie się indywidualnie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 6. W piątek 01.10. rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17.30.
 7. W najbliższy piątek 01.10. o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym, spotkanie scholi dziecięcej.
 8. Z racji trwającego roku św. Józefa można przyjąć obraz św. Józefa do swojego domu. Przyjęcie i oddanie obrazu kolejnej rodzinie dokonuje się w niedziele. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
 9. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie praktyk religijnych.
 10. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera; we wtorek –  św. Wacława, męczennika; w środę   święto świętych Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek  – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę – św. Aniołów Stróżów.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Dobre Nowiny”, oraz inne tytuły.

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

 

WordPress Lightbox Plugin