Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

XX Niedziela zwykła         

18.08.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejszej niedzieli w naszej kolegiacie obchodzimy Uroczystości związane z 99 Rocznicą Bitwy Warszawskiej i Świętem Wojska Polskiego. Uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Ignacego Deca, z udziałem przedstawicieli władz państwowych i miejskich, oraz wojskowych pocztów sztandarowych, zostanie odprawiona w naszej kolegiacie o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystej Eucharystii i do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę!
  2. W naszej kolegiacie trwa wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja odbywa się przy bocznym ołtarzu z wizerunkiem M.B. Nieustającej Pomocy, od poniedziałku do piątku, od godz. 7.30 (po Mszy św. porannej), do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, przy Ołtarzu Adoracji.
  3. W Środę zapraszamy na godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. o godz. 18.00. Nowenna do Św. Aniołów Stróżów – Patronów naszej Parafii – w każdy wtorek o godz. 17.45.
  4. Msza św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej, Patronki Wałbrzycha – w każdą sobotę o godz. 8.00.
  5. Pragniemy już teraz poinformować, że od pierwszej niedzieli września w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, odbywać się będą w naszej kolegiacie Adoracje Uwielbienia Najświętszego Sakramentu, połączone z rozważanie Słowa Bożego. Pierwsza taka Adoracja odbędzie się w niedzielę 1 września. Serdecznie zapraszamy!
  6. Taca z zeszłej, drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona na remont wieży naszej kolegiaty, wyniosła – łącznie z ofiarami do kopert – 6.240 złotych. Składamy serdeczne “Bóg zapłać!” wszystkim ofiarodawcom!
  7. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “Rycerz Niepokalanej“, nasz parafialny miesięcznik “W AKCJI”, “Echo Afryki” i inne.
  8. Wszystkim przeżywającym czas urlopów i czas pracy, życzymy błogosławionego tygodnia i obfitych łask Bożych w nadchodzącym czasie!

 Kalendarz liturgiczny:

wtorek:    wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

środa:       wspomnienie św. Piusa X, papieża

czwartek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

sobota:     święto św. Bartłomieja, Apostoła

 

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin