Ogłoszenia parafialne

                                          JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                                                                     18 czerwca 2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszej niedzieli podczas Mszy św. o godz. 12.30, ks. Bp Ignacy Dec udzieli młodzieży z naszej Parafii sakramentu bierzmowania, oraz dokona poświęcenia nowo wyremontowanego dachu naszej świątyni.
 2. Ks. proboszcz z Lubomina, zaprasza w dniu dzisiejszym na Mszę św. polową o godz. 10.30, a po Mszy św. na Festyn Parafialny.
 3. Jutro po wieczornej Mszy św. odbędzie sie kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 7.00 i 18.00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
 5. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. Do czwartku, 22 czerwca, będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Codzienną Mszę św. o godz. 18.00 zakończymy procesją eucharystyczną i eucharystycznym błogosławieństwem. Od piątku Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
 7. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, powinno być ofiarowane Panu Bogu. W czwartek 22.06. o godz. 10.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego. Będziemy prosić także o dobre przeżycie czasu wakacji.
 8. Spotkania narzeczonych w ramach Kursu Przedmałżeńskiego – w sobotę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.
 9. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Msze Święte o godz. 7.00; 18.00 i o godz. 8.00 w Sanktuarium M.B. Bolesnej.
 10. W zeszłą, drugą niedzielę miesiąca, taca zebrana na remont wieży naszej kolegiaty, wraz z ofiarami do kopert wyniosła 7.560 zł. Serdeczne “Bóg zapłać!” za złożone na ten cel ofiary.
 11. Podczas kwesty na rzecz remontu wieży naszego kościoła, w czasie Szkolnego Festynu Charytatywnego pod hasłem: “Szkoły na Anioły”, zebrano kwotę 1.620 zł. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Organizatorom i młodzieży za przeprowadzenie zbiórki na ten cel.
 12. Bardzo dziękujemy również Wspólnocie “PRAWDA”, za złożenie ofiary w wysokości 1.100 zł na remont wieży.
 13. Serdecznie zapraszamy Wszystkich na V WAŁBRZYSKIE WARSZTATY WYZWOLENIA w dniach od 30 czerwca do 2 lipca. Gościem specjalnym będzie Jan Budziaszek, perkusista zespołu “Skaldowie”. Więcej informacji i zapisy na stronie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka kwc.oaza.pl
 14. Pielgrzymka na nocne czuwanie Krucjaty Różańcowej na Jasnej Górze, odbędzie się z piątku na sobotę 30.06.-01.07. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Koszt 55 zł od osoby.
 15. Nasza Parafia organizuje trzydniową wycieczkę do Lwowa, w dniach od 13 do 15 października. Koszt 420 zł. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 16. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “Rycerz Niepokalanej“, “Echo Afryki”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin