Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29.11.2020

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów i w pamiątce Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie oprócz sobót o godzinie 18.00. Prosimy aby dzieci przynosiły lampiony na Msze św. roratnie.
 2. Po Mszy św. o godz. 7.30 – Zmiana Tajemnic Żywego Różańca Róż Męskich.
 3. Dzisiaj, na Mszy św. o godzinie 11.00, dzieci które przystępują do I Komunii Świętej otrzymają modlitewniki.
 4. Przed zakrystią po każdej Mszy św. można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatek jest symbolem dobra i miłości, Domowego Kościoła, oraz wspólnoty Kościoła i Parafii.
 5. Spotkanie dla młodzieży klas VIII, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz. 17.00 w kościele.
 6. W piątek, 04 grudnia, o godz. 12.00, we wspomnienie św. Barbary – Patronki Górników, w naszej kolegiacie zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. Barbórkowa. Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Ignacy Dec. Serdecznie zapraszamy!
 7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; we wtorki o 17.45 – NOWENNA do Św. Aniołów Stróżów.
 8. W czwartek w kolegiacie odbędzie się spotkanie Seminarium Odnowy Wiary, po Mszy o godz. 18.00.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 7.00, oraz od 17.00 do 18.00. Bardzo prosimy o korzystanie z codziennej posługi kapłanów w konfesjonale podczas każdej Mszy św., ponieważ ze względu na stan pandemii nie będzie zorganizowanej spowiedzi przed Świętami.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót w Sanktuarium M.B. Bolesnej, po Mszy św. o godz. 8.00.
 11. W sobotę przed południem odwiedziny chorych z Komunią świętą.
 12. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. wieczornej – Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.
 13. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Mikołaja. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00.
 14. Nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w III-ą niedzielę Adwentu 13 grudnia.
 15. Przez cały Adwent nasza Parafia prowadzi zbiórkę darów serca w postaci produktów spożywczych i chemicznych dla ubogich i potrzebujących z naszej Parafii.
 16. W naszej Parafii transmitujemy przez internet niedzielną Mszę św. o godz. 9.30.
 17. W najbliższą niedzielę w całej Polsce odbędzie się coroczna zbiórka pieniężna na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 18. Z racji nowych wymagań sanitarno-epidemicznych w kościele może uczestniczyć 1 osoba na 15 m2. Wejście do świątyni jest możliwe wyłącznie z osłoną ust i nos. Komunię św. na rękę przyjmujemy po lewej stronie, przy ołtarzu Adoracji.
 19. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “Rycerz Niepokalanej”, “W Akcji” i inne.
 20. Są również do nabycia nasze parafialne kalendarze na 2021 rok, w cenie 10 zł. Jest to cegiełka na remont wieży naszego kościoła.
 21. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła, w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w piątek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin