Ogłoszenia parafialne

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu                     

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          

12 listopada 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wczoraj obchodziliśmy 99-ą rocznicę odzyskania niepodległości. Dziękujemy Wszystkim, którzy modlili się z nami pod przewodnictwem Ks. Biskupa Adama Bałabucha za nasza Ojczyznę.
 2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią w świecie. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.
 3. Jutro, w poniedziałek 13.11., Msza św. o godz. 18.00 w intencji naszej Ojczyzny.
 4. D 15-tego listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
  Nabożeństwa Wypominkowe, według planu ulic zamieszczonego w gablotach i na naszej stronie internetowej, odprawiane są o godz. 17.30. Kartki z imionami zmarłych, z podaną nazwą ulicy, można składać do skrzynki przy balaskach, w kancelarii lub w zakrystii.
 5. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 6. Msza św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej – w środę o godz. 12.00, oraz w sobotę o godz. 8.00.
 7. Wspólnota Dom Pokoju zaprasza na spotkanie pod hasłem: “Maria Simma. Moje przeżycia z duszami czyścowymi”, które odbędzie się dzisiaj, 12.11. o godz. 15.00, w Domu Katechetycznym. W programie film, panel dyskusyjny, kawiarenka, gry i zabawy dla dzieci. Zapraszamy!
 8. Spotkanie Dziecięcego Zastępu św. Michała Archanioła – we wtorek o godz. 15.45.
 9. Spotkanie Scholi w czwartek o godz. 17.00.
 10. Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
 11. 16 listopada, w najbliższy czwartek, wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia, a dnia 17.11., w piątek, przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, patronki Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek, posługujących w naszej Parafii i w naszym mieście.
 12. Taca z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest w całości na spłatę zobowiązań za tegoroczny etap remontu wieży naszej kolegiaty. Serdeczne “Bóg zapłać!” za regularne składane ofiary na ten cel.
 13. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “WPIS”, oraz nowy, listopadowy numer naszego miesięcznika: “W Akcji”.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe);
 • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka (wspomnienie obowiązkowe);
 • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin