Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23.01.2022

III Niedziela zwykła

 1. Dziś Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach.
 2. Dzisiejszej niedzieli 23 stycznia, w naszej kolegiacie o godz. 17.00 odbędzie się KONCERT KOLĘD w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Wałbrzych”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
 3. Zakończyła się w naszej Parafii Wizyta Duszpasterska – kolęda. Bardzo dziękujemy za serdeczne i życzliwe przyjęcie kapłanów oraz za złożoną przy tej okazji ofiarę, przeznaczoną na potrzeby diecezji i parafii. Dziękujemy również za wszystkie sugestie i postulaty. Osobom żyjącym w niesakramentalnych związkach małżeńskich, a pragnącym uregulować sprawy swojego sumienia zapraszamy do kancelarii parafialnej i obiecujemy pomoc. Wszystkich mieszkańców naszej Parafii obejmujemy modlitwą. Msze święte wieczorne w tygodniu odprawiane będą już normalnie o godz. 18.00.
 4. Msze Święte Kolędowe w intencji naszych Parafian zostaną odprawione we wtorek 25.01., w środę 26.01. i w piątek 28.01., o godz. 18.00. Można wybrać sobie dogodny dzień. Zachęcamy, aby na tę Eucharystię przynieść ze sobą wodę we własnych naczyniach, którą poświęcimy. Po przybyciu do domu, należy zebrać się całą rodziną, postawić krzyż, zapalić świece, a po błogosławieństwie pokropić wodą święconą przyniesioną z kościoła swoje domy i mieszkania, odmawiając wspólnie modlitwę. Tekst modlitwy błogosławieństwa wyłożony będzie na stolikach. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na cele Parafii i Diecezji. Będzie można je złożyć na tacę podczas Mszy Św. kolędowych, z zaznaczeniem numeru bramy i mieszkania, tak by można było odnotować w kartotekach parafialnych wizytę duszpasterską. W tym trudnym czasie składamy wszystkim wyrazy wdzięczności za składane ofiary na tacę czy wpłacane na konto parafii. Bóg zapłać!
 5. W poniedziałek (24.01), po Mszy wieczornej w sali domu katechetycznego, spotkanie kręgu biblijnego.
 6. We wtorek przypada święto Nawrócenia Św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 7. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a we wtorek o godz. 17.45 Nowenna do Św. Aniołów Stróżów.
 8. Msze św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej odprawiane są w każdą środę o godz. 12.00, oraz w sobotę o godz. 8.00.
 9. W środę o godz. 14.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a we wtorek o godz. 14.45 Nowenna do Św. Aniołów Stróżów.
 10. W czwartek o 19.00 w domu katechetycznym kolejne spotkanie Przyjaciół Oblubieńca.
 11. Z okazji Niedzieli Słowa Bożego dzisiaj nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla najmłodszych (1-6 klasa). Prace można obejrzeć w nawie bocznej.
 12. Zapraszamy do zakupu noworocznych numerów prasy katolickiej: „Niedziela”, “Gość Niedzielny” “Rycerz Niepokalanej” i inne

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

 

WordPress Lightbox Plugin