Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    

19.03.2023 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, Będzie je prowadził o. Stanisław MADEJA CSsR. W poniedziałek i we wtorek Msza św. z nauką rekolekcyjna o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek w godzinach 8.00-9.00 i od 16.00 do 17.00. Młodzież, zwłaszcza przygotowującą sie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. Rekolekcje i osobę księdza rekolekcjonisty polecajmy Panu Bogu w naszej modlitwie. PLAN REKOLEKCJI dostępny jest w gablotach i na naszej stronie parafialnej.
 2. Dzisiaj o godz. 17.15, NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym, wygłoszonym przez ojca rekolekcjonistę.
 3. W naszej Parafii witamy księdza diakona Jakuba Zajadłego, który rozpoczyna swoją praktykę przed święceniami kapłańskimi. Księdzu Jakubowi życzymy owocnego pobytu w naszej wspólnocie i polecamy go naszej modlitwie.
 4. W poniedziałek 19.03. przeżywać będziemy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła i Patrona rodzin.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek, rano po Mszy św. o godz. 7.00, oraz po południu dla dzieci o 16.30.
 6. W najbliższy piątek 24.03. zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Śródmieścia, która rozpocznie się o godz. 18.30 po Mszy św. wieczornej. Z tej racji NIE BĘDZIE DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.30.
 7. Msza św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej, w środę o godz. 12.00, oraz w sobotę o godz. 8.00.
 8. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. 00 będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, którego imię jest znane tylko Bogu. Karteczki do zgłoszenia adopcji będą wyłożone w kościele.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na naszą parafialną PIELGRZYMKĘ AUTOKAROWĄ w dniach od 11.04. do 14.04., do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Stoczka Warmińskiego i Niepokalanowa. W programie także inne miejscowości. Koszt wyjazdu to 950 złotych od osoby. Szczegółowe informacje na plakacie i na naszej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce!
 10. Przez cały Wielki Post prosimy o dar jałmużny wielkopostnej w postaci produktów żywnościowych, z których przygotujemy paczki świąteczne dla bezdomnych i ubogich. “Bóg zapłać” za dary serca!
 11. W przyszła niedziele 26.03. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza, na godz. 15.30 do Domu Katechetycznego, na projekcję kolejnych odcinków (5 i 6) pierwszego sezonu filmu: “The Chosen”. Jest to pierwszy wielosezonowy serial o życiu Pana Jezusa oparty na Ewangelii.
 12. W ostatnią środę miesiąca odbędzie się pierwsza comiesięczna katecheza dla dorosłych. Temat: “Jaki jest Kościół?” spotkanie w Domu Katechetycznym po Mszy wieczornej.
 13. Ogłaszamy Konkurs Plastyczny dla dzieci. pt.: “jak przeżywam Wielki Post?” prace plastyczne w formacie A4, można przynosić Paniom katechetkom do niedzieli 31 marca. Podsumowanie konkursu na Mszy św. o godz. 11.00, 2 kwietnia.
 14. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można nabyć książkę ks. Radosława „Zacznij od dziś”.
 15. Dnia 01.04., w sobotę przed niedzielą Palmową, wyruszy z Boguszowa o godz. 13.00, DEKANALNA DROGA KRZYŻOWA na Chełmiec. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału!
 16. Taca z zeszłej, drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona na renowację naszej kolegiaty, wyniosła – łącznie z ofiarami do kopert i z wpłatami na konto Parafii – 11.896 złotych, w tym jedna osoba złożyła ofiarę w wysokości 5.000 złotych. Serdeczne “Bóg zapłać!” za składane na ten cel ofiary.
 17. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: „Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Rycerz Niepokalanej”, i inne tytuły

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin