Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu 
10.12.2023

 1. W dzisiejszą, drugą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy w naszej Parafii REKOLEKCJE ADWENTOWE, które prowadzi ks. Stanisław Piskorz, proboszcz Parafii św. Michała Archanioła w Mieroszowie. Jutro, w poniedziałek, oraz we wtorek, Msze św. z nauką o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek, 12 grudnia o godz. 8.00-9.00 oraz od 17.00 do 18.00.
 2. Dzieci zapraszamy na Roraty z nauką rekolekcyjną jutro, w poniedziałek i we wtorek, wyjątkowo na godzinę 17.00. Młodzież będzie miała swoje spotkanie rekolekcyjne jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. Na to spotkanie zapraszamy zwłaszcza klasy VIII w ramach przygotowania do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Zachęcamy do licznego udziału w Rekolekcjach!
 3. Obchodzimy dzisiaj XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek. “Bóg zapłać” za złożone na ten cel ofiary.
 4. W poniedziałek, 11.12. swoje Imieniny obchodzi ksiądz Daniel Kołodziejczyk. Czcigodnemu Solenizantowi składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej w Jego kapłańskiej posłudze. Msza św. w intencji Księdza Solenizanta jutro o godz. 18.00.
 5. W środę, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w 1981 r. W kolegiacie od 15.00 Adoracja wspólnotowa w intencji Ojczyzny, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, oraz ofiar Stanu Wojennego, zamówiona przez NSZZ SOLIDARNOŚĆ.
 6. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej, w Domu Katechetycznym.
 7. Kolejne spotkanie w ramach trwającej “Szkoły modlitwy osobistej”, odbędzie się w najbliższy piątek 15.12., o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. Można jeszcze się dołączyć. Temat kolejnego spotkania to: „Jak modlić się Słowem Bożym?”. Serdecznie zapraszamy!.
 8. W najbliższą sobotę 16.12. o godz. 16.00 odbędzie się w naszej kolegiacie ŚWIĄTECZNY KONCERT CHÓRU TACTUS SONUS ze Świdnicy, w towarzystwie Chóru Dziecięcego “Fantazja”. pod batutą Pani Marty Monety. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału!
 9. Prosimy zgłaszać osoby chore, które chciałyby przyjąć sakramenty święte przed Świętami Bożego Narodzenia.
 10. W dzisiejszą, oraz w przyszłą niedzielę 17.12. nasza Schola organizuje Kiermasz Świąteczny. Przy wyjściu z kościoła można nabyć ozdoby świąteczne, kartki, oraz różnego rodzaju wypieki. Cały dochód przeznaczony jest na wyjazd członków scholi w czasie ferii.
 11. Przez cały Adwent można składać swój dar serca w postaci artykułów żywnościowych, którymi obdarujemy ubogich, zwłaszcza z naszej Parafii.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Radnemu Wiesławowi Bielawskiemu, za ufundowanie czterdziestu paczek dla dzieci z naszej Parafii w dniu świętego Mikołaja.
 13. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, i inne tytuły.
 14. 1 Są do nabycia parafialne kalendarze na rok 2024, w cenie 10 zł. Jest to cegiełka na remont    naszej świątyni. Są także świece CARITAS, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: mała, w cenie 10 zł, duża 20 zł. W zakrystii i w kancelarii można również nabyć opłatki.
 15. Wspólnota młodzieżowa przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu rozprowadza wykonany przez siebie Kalendarz Adwentowy. Koszt kalendarza: 10zł. Zachęcamy do nabycia.
 16. Taca z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca, w całości przeznaczona jest na spłatę naszych zobowiązań za tegoroczny, etap remontu fasady kościoła. Serdeczne “Bóg zapłać!” za składane na ten cel ofiary.
 17. Wszystkim życzymy obfitych łask Ducha Świętego na czas Adwentu i naszych Parafialnych Rekolekcji!

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin