Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jutro w poniedziałek, z racji 13-tego dnia miesiąca, w Sanktuarium M.B. Bolesnej – Adoracja Najświętszego Sakramentu w z modlitwą za Ojczyznę, a w naszej kolegiacie Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny. Zapraszamy!
 2. Również jutro 13.08. Nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy!
 3. We wtorek 14.08. Msza św. odpustowa w Parafii św. Maksymiliana Kolbe na Gaju o godz. 18.00.
 4. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy wianki z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
 5. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
 6. Nowenna do św. Aniołów Stróżów – w każdy wtorek o 17.45, natomiast Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w każdą środę o godz. 17.30.
 7. Taca z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca, w całości przeznaczona jest na remont wieży głównej naszej kolegiaty. Serdecznie dziękujemy za składane na ten cel ofiary. Koperty z nadrukiem na remont wieży są do odebrania na stolikach przy wyjściu z kościoła.
 8. Przedszkole Samorządowe Nr 5, przy Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Limanowskiego, prowadzi nabór dzieci od dnia 01 września.
 9. W niedzielę 19 sierpnia 2018r., w związku z organizacją XIX Półmaratonu Wałbrzych, na terenie Śródmieścia oraz Nowego Miasta nastąpi ograniczenie w ruchu pojazdów. Trasa Maratonu i bliższe informacje na plakatach w gablocie i na ulotkach. Utrudnienia w godzinach od 9.00 do 15.00.
 10. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “Rycerz Niepokalanej“, “Echo Afryki”, a także nasz parafialny miesięcznik “W Akcji”.
 11. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
 • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

 

 

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin