Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 18-ty Dzień Papieski. Żywy pomnik papieża Polaka budujemy wspierając ofiarami do puszek zdolną, ale ubogą polską młodzież poprzez Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary!
 2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Dziękując za Ich codzienny trud otoczmy ich naszymi modlitwami.
 3. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej. Nabożeństwa codziennie o godz. 17.30.
 4. Grupa Kręgu Biblijnego w poniedziałek udaje się do Świdnicy na Sesję z cyklu “Drogami Wiary i Rozumu”. Wyjazd o godz. 16.00 spod kolegiaty. Można jeszcze zapisać się u ks. Krzysztofa.
 5. We wtorek 16 października, w uroczystość św. Jadwigi Śląskiej i zarazem 40-tą rocznicę wyboru Karola kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową, z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Patronki Wałbrzycha, po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.15 wyruszy pielgrzymka piesza do kościoła Zmartwychwstania Pańskiego. Po uroczystej Mszy św., o godz. 18 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego będzie trwało modlitewne czuwanie przed relikwiami obojga tych świętych do godz. 21:37. Etap drugi w niedzielę 21 października, w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, pielgrzymka wyruszy z kościoła p.w. Zmartwychwstania Pańskiego po modlitwie o godz. 14;15, do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Św. na Podzamczu, gdzie o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce!
 6. W najbliższy czwartek o godz. 18.30 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących sie do Pierwszej Komunii św.
 7. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, modlić sie będziemy w intencjach pracowników służby zdrowia.
 8. W sobotę, 20.10. w hali Aqua Zdroju odbędzie się XIV Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej “Pozytywne Granie”. Przegląd rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem Ks. Bp. Ignacego Deca. Zapraszamy Wszystkich do udziału!
 9. W najbliższą niedzielę, z okazji 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego, w naszej kolegiacie o godz. 12.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z oprawą muzyczną w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Sygnalistów Myśliwskich “Odgłosy Kniei“. Po Mszy św. koncert muzyki i pieśni myśliwskich. Serdecznie zapraszamy!
 10. Taca z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest w całości na remont wieży głównej naszej kolegiaty. W związku z zakończeniem tegorocznego etapu prac na wieży i z koniecznością dokonania końcowych opłat firmie wykonującej prace remontowe, dziękujemy bardzo za hojniejsze ofiary na ten cel.
 11. Nauki Przedślubne rozpoczną się w Parafii św. Franciszka u księży Pallotynów przy ul. Poznańskiej w najbliższą sobotę 20.10. Spotkania odbywać się będą w sobotę i w niedzielę przez kolejne weekendy o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.
 12. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Przy wejściu znajdują się kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można złożyć w skrzynce przy ołtarzu, w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki odbywać się będą według podziału na ulice, dlatego prosimy o wpisanie adresu.
 13. Osoby, które posiadają swoje groby na cmentarzu parafialnym przy ul. Przemysłowej, prosimy o sprawdzenie czy miejsca są przedłużone. W przeciwnym razie groby mogą ulec likwidacji.
 14. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “Rycerz Niepokalanej“, “Echo Afryki”, a także nasz najnowszy, październikowy numer parafialnego miesięcznika “W Akcji”.
 15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin