Ogłoszenia parafialne

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

III NIEDZIELA WIELKANOCY

15 KWIETNIA 2018

 1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Biblijny, w którym chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury Słowa Bożego. 
 2. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu oraz wszystkim Wykonawcom, za wczorajszy koncert Pieśni Wielkanocnych, który odbył się w naszej kolegiacie.
 3. Dzisiejszej niedzieli, 15.04. o godz. 16:00 w sali Domu Katechetycznego odbędzie sie pokaz filmu biograficznego “Żołnierz Niezłomny Kościoła”, opowiadającego o tragicznych losach i niezwykłym bohaterstwie arcybiskupa Antoniego Baraniaka – współpracownika Prymasów: Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego. Projekcję filmu, w ramach inicjatywy “Apostołowie Niepodległości” poprzedzi spotkanie z Panią Jolanta Hajdasz, autorką i producentką filmów o arcybiskupie Antonim Baraniaku. Serdecznie zapraszamy!Wstęp wolny.
 4. W zeszłym tygodniu powróciła do naszej kolegiaty, po gruntownej renowacji, zabytkowa chrzcielnica. Chrzcielnica została wykonana w 1593 roku i jest jednym z najstarszych i najcenniejszych zabytków naszego miasta. Renowację przeprowadzili Państwo Dorota i Cezary Wandrychowscy z Wrocławia. Od dzisiaj można już podziwiać to niezwykłe dzieło sztuki renesansowej w naszym prezbiterium.
 5. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:30, a do św. Aniołów Stróżów we wtorek o 17:45.
 6. Msza św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej odprawiana w środę o godz. 12:00, jednak w tym tygodniu wyjątkowo nie będzie odprawiona. oraz w sobotę o godz. 8:00.
 7. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.
 8. Taca z zeszłej, drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona na remont wieży naszej kolegiaty, łącznie z ofiarami złożonymi do kopert, wyniosła 9 303 zł. Serdeczne “Bóg zapłać!” za złożone na ten cel ofiary. Koperty z nadrukiem na ofiary remontowe można odebrać ze stolików przy wejściu do kościoła.
 9. Na naszym cmentarzu parafialnym przy ul. Przemysłowej trwają prace przy kładzeniu chodnika z kostki betonowej na alejce przy kaplicy cmentarnej.
 10. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “Rycerz Niepokalanej”, “Echo Afryki”, oraz najnowszy, kwietniowy numer naszego parafialnego miesięcznika “W Akcji”
 11. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.  

  Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin