Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                               

                                                                          09 grudnia 2018

                                             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie skłania do przemiany naszego życia.
 2. Przypominamy, że adwentowa Msza św. Roratnia rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 7.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.
 3. Jutro – w poniedziałek 10.12. w gmachu Seminarium Duchownego w Świdnicy, odbędzie się kolejna sesja z cyklu: “Drogami wiary i Rozumu”. Wykład pt.: “Czy nauka może wyjaśnić cud eucharystyczny? Lekarz o obecności Jezusa w Eucharystii“. W zakrystii można jeszcze zapisać się na jutrzejszy wyjazd.
 4. W środę Msza św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej o godz. 12.00. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Msze św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej również w każdą sobotę o godz. 8.00.
 5. W czwartek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny. Adoracja Najśw. Sakramentu w kolegiacie od godz. 15.00, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
 6. W następną, trzecią niedzielę Adwentu rozpoczniemy w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe. Przewodniczył im będzie ks. Pallotyn Emilian Sigiel. Podczas każdej Mszy św. nauka rekolekcyjna. Spowiedź na zakończenie Rekolekcji we wtorek, 18.12. od godz. 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Rekolekcjach. Plan będzie dostępny w gablotach i na naszej stronie internetowej.
 7. Dzisiejszej niedzieli dzieci ze Wspólnoty Świętego Michała Archanioła oraz Schola rozprowadzają po każdej Mszy św. ręcznie robione, ozdobne pierniczki. Dochód z dobrowolnie złożonych ofiar przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd dzieci.
 8. W najbliższy piątek 14.12. o godz. 19.00 odbędzie sie kolejne spotkanie Rady Parafialnej.
 9. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących. Przez cały Adwent można będzie składać swoje dary serca w postaci artykułów żywnościowych, którymi obdarujemy ubogich z naszej Parafii a także przygotujemy Parafialną Wigilię dla bezdomnych. Na choince przy balaskach zawieszone są aniołki, które można zabrać ze sobą, z nazwami proponowanych produktów żywnościowych, jaki możemy składać w zakrystii.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia “Gość Niedzielny, “Niedziela”, “Rycerz Niepokalanej“, “WPIS”. Są także nasze kalendarze parafialne na rok 2019 w cenie 5 zł. Jest to cegiełka na remont dachu naszej kolegiaty. Są do nabycia świece Caritas i opłatki wigilijne. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 12 zł.
 11. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
 • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin