Ogłoszenia parafialne

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu                     

III Niedziela zwykła

21 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych w naszej okolicy.
 2. Dzisiejszej niedzieli podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30, gościmy w naszej Parafii Zespół Folklorystyczny “Długopolanie” z Długopola Górnego, który przedstawi swój program kolędowy.
 3. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską – Kolędę. Początek kolędy codziennie od godz. 15.30, w soboty od 15.00. W gablocie z ogłoszeniami można zapoznać się z porządkiem odwiedzin na przyszły tydzień. Jest on również umieszczony w parafialnym serwisie www.aniolowstrozow.walbrzych.pl
 4. Msza św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej – w środę o godz. 12.00 i w sobotę o godz. 8.00.
 5. Nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Włoch w dniach od 02-08 kwietnia, z okazji 50-tej rocznicy śmierci Ojca Pio. W programie m.in. Rzym, Asyż, Wenecja, San Giovanni Rotondo i Sanktuarium Świętego Michała Archanioła. Koszt: 250 Euro plus 350 złotych. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 6. Spotkanie osób udających się w lutym na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, odbędzie się w najbliższą niedzielę 28.01. o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym.
 7. W zeszłą, drugą niedzielę miesiąca, taca przeznaczona była w całości na remont wieży naszego kościoła. Zebrana kwota wraz z ofiarami do kopert wyniosła 6.210 zł. Serdeczne Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary!
 8. Wspólnota “Prawda” zaprasza na uroczyste spotkanie na zakończenie Kursu Alpha. Odbędzie się ono w najbliższy piątek, o godz. 18.45, w domu katechetycznym. W planie wspólny posiłek, wykład oraz świadectwa uczestników kursu. Obecność nie zobowiązuje do uczestnictwa w kolejnym kursie. Jest to okazja, aby zasmakować, czym jest kurs Alpha.
 9. Zachęcamy do nabycia nowych numerów prasy katolickiej, oraz Kalendarza Parafialnego, w cenie 5 zł; jest to cegiełka na remont wieży naszej świątyni. Jest do nabycia nasz najnowszy, styczniowy numer miesięcznika “W Akcji”.
 10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
 • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
 • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

 

 Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin

WordPress Lightbox Plugin