Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28.02.2021

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przeżywamy Niedzielę AD GENTES, będącą dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami. Dzisiejsza składka do puszek przeznaczona jest na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.
 2. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca Róż Męskich po Mszy św. o godz. 7.30.
 3. Dzisiaj, o 17.15GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
 4. W piątki Wielkiego Postu DROGA KRZYŻOWA – rano po Mszy św. o godz. 7.00. Po południu dla dzieci o godz. 16.30 i dla dorosłych o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, oraz zyskiwania przywiązanego do tych Nabożeństw odpustu zupełnego.
 5. W poniedziałek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszej kolegiacie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych, z udziałem Pocztu Sztandarowego Kompanii Honorowej 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka. Apel Poległych i złożenie kwiatów przy pomniku odbędzie się o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.
 6. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W poniedziałek 01.03. swoje imieniny obchodzi ks. Radosław. Czcigodnemu solenizantowi składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki naszej Matki Bolesnej. Msza św. w intencji ks. Radosława od parafian zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00.
 8. We wtorek 2.03. o godzinie 19.00 w Sanktuarium MB Bolesnej odbędzie się spotkanie dla mężczyzn w ramach formacji Wojowników Maryi.
 9. W czwartek spotkanie uczestników Seminarium Odnowy Wiary.
 10. W czwartek 04.03. przypada święto św. Kazimierza Królewicza.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. rano od godz. 7.00 i od po południu od godz. 17.00.
 12. W piątek próba scholi dla dzieci po Drodze Krzyżowej, o godz. 17.00.
 13. Msza św. w Sanktuarium M.B. Bolesnej, w środę o godz. 12.00, oraz w sobotę o godz. 8.00. W sobotę po Mszy św. w Sanktuarium Nabożeństwo Pierwszosobotnie.
 14. W pierwszą sobotę marca odwiedziny zgłoszonych chorych z Komunią świętą.
 15. W przyszłą niedzielę 7.03. rozpoczną się nasze WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE, które zakończymy we wtorek 9.03. dniem spowiedzi rekolekcyjnej. Zaplanujmy sobie czas, abyśmy mogli przygotować się przez Rekolekcje do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Otoczmy również modlitwą księdza rekolekcjonistę Jana Tracza i naszą Parafię.
 16. W ramach Rekolekcji, w Dniu Kobiet 8 marca serdecznie zapraszamy wszystkie panie na konferencje dla kobiet pn.: “ODKRYJ SWOJE PIĘKNO!”. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 18.00, po której konferencję wygłosi s. Wirginia Mielcarek – dominikanka.
 17. Przez cały Wielki Post prosimy o dar jałmużny wielkopostnej w postaci produktów żywnościowych, z których przygotujemy paczki świąteczne dla bezdomnych i ubogich. “Bóg zapłać” za dary serca!
 18. Przy balaskach znajduje się skarbona do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. 18. Dnia 27.03., w piątek przed niedzielą Palmową, wyruszy z Boguszowa o godz. 15.00, IV DEKANALNA DROGA KRZYŻOWA na Chełmiec.
 19. Transmitujemy przez internet Mszę św. niedzielną o godz. 9.30, Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 20. Zapraszamy do zakupu najnowszych numerów prasy katolickiej: „Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Rycerz Niepokalanej” i inne.
 21. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Bolesnej. Szczęść Boże!.

Proboszcz Parafii

WordPress Lightbox Plugin