Ogłoszenia parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19.05.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny, a wraz z nim czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można obejrzeć w sali Domu Katechetycznego WYSTAWĘ MALARSTWA Pana Jana Walkowiaka, wałbrzyskiego artysty malarza, która w związku z Jubileuszem naszej świątyni, zatytułowana jest: “120 lat kościoła świętych Aniołów Stróżów”. Portalowi “Wieści Międzyparafialne Diecezji Świdnickiej” dziękujemy za organizację wystawy. Serdecznie zapraszamy!
 3. W dniu dzisiejszym w naszej Parafii od godz. 17.30 odbędzie sie peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego Katolickiego Stowarzyszenia CIVITAS CHRISTIANA.
 4. Nabożeństwa Majowe sprawujemy codziennie o godz. 17.30.
 5. W czwartek 23 maja obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 6. W tym tygodniu nasi księża obchodzą swoje Rocznice święceń kapłańskich. W poniedziałek 20 maja, o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 35-tej Rocznicy święceń kapłańskich księdza proboszcza. W piątek 23 maja o godz. 7.00 Msza św. w 9-tą Rocznicę święceń kapłańskich ks. Mirosława. Również w piątek 23.05. o godz. 18.00, Msza św. dziękczynna w intencji ks. Daniela z okazji 4-ej Rocznicy święceń. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych kapłanów.
 7. W najbliższą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
 8. Dzieci komunijne mają próby we wtorek i w czwartek na godz. 16.00.
 9. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła, po wieczornych Mszach św. około godz. 18.45. W poniedziałek 20.05. prosimy rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej Eureka. We wtorek 21.05. rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28. W czwartek 23.05. rodzice dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 i z pozostałych szkół. Bardzo prosimy o przyniesienie własnych środków czystości i sprzętu do sprzątania.
 10. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek od godz. 16.00. W sytuacjach indywidualnych, proszę o rozmowę z ks. Mirosławem.
 11. Pielgrzymka dziękczynna dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców do Polanicy-Zdroju, odbędzie się w sobotę 8 czerwca. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy ul. Kasztanowej (obok ZUS-u). Powrót około 17.00.
 12. Spotkania Kręgu Biblijnego w tym tygodniu nie będzie.
 13. Spotkanie formacyjne wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca w czwartek o godz. 19.00.
 14. Kolejna próba przed bierzmowaniem klas VIII w najbliższy piątek, 24.05. o godzinie 19.00. Obecność obowiązkowa.
 15. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII wraz z rodzicami w niedzielę 26 maja, po Mszy św. o godz. 12.30.
 16. Pielgrzymka dziękczynna dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców do Polanicy Zdroju, odbędzie się w sobotę 8 czerwca. Zapisy w zakrystii po Mszy świętej. Koszt 30 zł.
 17. Są jeszcze wole miejsca na Pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Leżajska, Przemyśla, Krakowa-Łagiewnik, Markowej, w dniach 13-15 czerwca. Koszt 850 złotych. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Informacje na stronie Parafii.
 18. Dziękujemy Panu Mariuszowi Bielawskiemu za wykonanie obicia wykładziną dywanową, podestu i schodów przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej
 19. Taca remontowa z zeszłej, drugiej niedzieli miesiąca, łącznie z ofiarami do kopert i wpłatami na konto naszej Parafii, wyniosła 13.123 złote, w tym jedna osoba złożyła ofiarę w wysokości 5000 złotych. Serdeczne “Bóg zapłać!” za złożone na ten cel ofiary.
 20. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Rycerz Niepokalanej”, oraz najnowszy numer miesięcznika “W AKCJI” (wyłożony jest na stolikach).

Proboszcz Parafii

ks. dr Wiesław Rusin