Archiwum 02.2017-05.207

[14.05.2017] Wielkanocne Spotkanie Wspólnot Parafii 2017

[03.05.2017] Uroczystości 3 Maja 2017 w Kolegiacie

Zdjęcia wykonane przez Mateusza Baranowskiego

[15.04.2017] Wielka Sobota  – Liturgia Wigilii Paschalnej

Zdjęcia wykonane przez Mateusza Baranowskiego

Pieśni zaśpiewane przez Scholę Kolegiaty podczas Triduum Paschalnego 2017 w Wielki Piątek i Wielką Sobotę można wysłuchać klikając na ich nazwy poniżej:
Crucem Tuam , Krzyżu Święty nade wszystko , Kantyk o męce Pańskiej- Adoramus te Christe , Kantyk Mojżesza, Oto są baranki młodeJezus Chrystus Moim Panem jestAlleluja, niech zabrzmi Panu chwała w niebiosach , Zmartwychwstał Pan niebiosa głoszą chwałę!, Zmartwychwstał Pan i żyje dziś!  

[15.04.2017] Wielka Sobota  – święcenie pokarmów

Zdjęcia wykonane przez Mateusza Baranowskiego

[15.04.2017] Wielka Sobota  – Posiłek Wielkanocny z udziałem Ks. Bpa Ignacego Deca

Około 130 osób otrzymało paczki żywnościowe, z przyniesionych przez nas produktów żywnościowych i ofiar pieniężnych. Przygotowano też 50 paczek dla ubogich rodzin z naszej Parafii, oraz dla osób samotnych.

Serdeczne Bóg zapłać” za liczne dary serca. Serdeczne podziękowania składamy paniom posługującym w kuchni, naszym parafianom i młodzieży, która obsługiwała stoły przy posiłku. Szczególne podziękowania składamy Panu Markowi Piekaj, właścicielowi firmy JAMA, za 11 kontenerów wędlin przekazanych dla ubogich.

Zdjęcia wykonane przez Mateusza Baranowskiego

[14.04.2017] Liturgia Męki Pańskiej

Zdjęcia wykonane przez Mateusza Baranowskiego

[14.04.2017 15:00-16:00] Droga Krzyżowa w Wielki Piątek

[13.04.2017] Uroczysta Msza św. w Wielki Czwartek

Zdjęcia wykonane przez Mateusza Baranowskiego

[09.04.2017] Koncert Requiem kompozycji Johna Ruttera

John Rutter urodził się w 1945 r. w Londynie i jest sławnym brytyjskim kompozytorem, który komponuje między innymi na zlecenie rodziny królewskiej, np. na 50-lecie panowania Elżbiety II, ślub księcia Wiliama i Catherine. Requiem powstało w 1985r do katolickiej Mszy św. w rycie trydenckim za zmarłych. 

Wykonany pod przewodnictwem Pani Ewy Gądek przez

  • Orkiestrę i Chór Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki z Wałbrzycha prowadzony na co dzień przez Panią Małgorzatę Sapiechę-Muzioł
  • Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej prowadzony na co dzień przez Panię Małgorzatę Sapiechę-Muzioł przy współpracy Pani Ewy Gądek
  • solo wiolączelowe – Pani Anna Marszałek
  • solo obojowe – Pan Łukasz  Wilczura
  • sopran – Pani Łucja Krupa

Program:

  • Requiem Aeternam (Wieczny odpoczynek i Panie zmiłuj się nad nami)
  • Out of the deep (psalm 130: Z głębokości wołam do Ciebie Panie)
  • Sanctus (Święty)
  • Pie Jesu (Dobry Jezu, a nasz Panie ..)
  • Agnus Dei (Baranku Boży)
  • The Lord is my Shepard (Pan jest moim Pasterzem)
  • Lux Aeterna (Błogosławieni, którzy umierają w Panu, albowiem odpoczną od swej pracy..)

[25.02.2017] Stan wieży naszej kolegiaty

Zdjęcia zrobione w roku 2016

[20.02.2017] Zimowisko w parafii św. Aniołów Stróżów

„Ferie pod skrzydłami Anioła” to hasło, które patronowało zimowisku zorganizowanemu przez Parafię Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Inicjatorem i pomysłodawcą projektu był Ksiądz Proboszcz Wiesław Rusin. Program opracowali i przygotowali: Ksiądz Paweł Pleśnierowicz – opiekun duchowy przedsięwzięcia oraz katechetki Paula Schoninger i Aleksandra Apriasz-Tomera.

Każdy zaplanowany dzień ferii poświęcony był innej tematyce. W poniedziałek, po zabawach integrujących grupę, wszyscy uczestnicy udali się do Centrum Krwiodawstwa w Wałbrzychu. Wyprawa odbyła się pod hasłem „Kropla krwi ratująca życie”. W czasie wizyty dzieci poznały drogę, jaką dawca musi przebyć przed oddaniem krwi. Zobaczyły także, co dzieje się z krwią zanim trafi do potrzebujących. O znaczeniu krwi oraz roli dawców opowiedziały Panie Natalia i Teresa- pracownice RCKiK w Wałbrzychu .Na zakończenie, każdy uczestnik zajęć, otrzymał pamiątkowy gadżet: odblaskowe serduszko. Droga powrotna prowadziła przez Park Sobieskiego. Tutaj dzieci miały okazję sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną, ponieważ plan wyprawy obejmował dwa punkty widokowe, znajdujące się w różnych częściach parku. Dzień drugi poświęcony był Błogosławionej Matce Zofii Czeskiej, założycielce Zgromadzenia Sióstr Prezentek. Dzieci obejrzały film o życiu i działalności Błogosławionej. Po projekcji odbyły się dwa konkursy. Pierwszy dotyczył znajomości biografii Matki Zofii, drugi polegał na wykonaniu techniką dowolną, portretu Błogosławionej. W tym dniu nie zabrakło także zabaw ruchowych i edukacyjnych. Środa przeznaczona została na zabawę karnawałową. Oprócz tańca odbyło się także kilka konkursów indywidualnych i grupowych: „Krzesło w butach”, „Jaka to melodia”, „Co wiezie statek”. Czwartek był dniem Aniołów Stróżów. Dzieci ulepiły z masy solnej swoich duchowych opiekunów i jak same mówiły było to jedno z fajniejszych zadań, wykonywanych w czasie zimowiska. Oprócz zajęć manualnych uczestnicy mieli także do dyspozycji gry planszowe. Największą popularnością cieszyły się bierki, warcaby oraz uno. W ostatnim dniu zimowiska zorganizowana została wycieczka do Świdnicy czyli serca Diecezji. Punktem docelowym była Katedra p.w. Świętych Stanisława i Wacława oraz znajdujące się w niej Sanktuarium Matki Bożej Świdnickiej Uzdrowienia Chorych. Oprócz zabytków kościelnych dzieci zwiedziły Muzeum Kupiectwa i Wieżę Ratuszową. Pobyt w Świdnicy zakończył się wizytą w klasztorze Sióstr Prezentek, gdzie zaprezentowane zostały prace poświęcone Błogosławionej Matce Zofii Czeskiej.

Zimowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, ponieważ wzięło w nim udział 26 uczestników. Oprócz dobrej zabawy dzieci  miały zapewniony także codzienny posiłek w postaci słodkiej bułki i gorącego kakao. 

Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy z Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu: Angeliki Banaszko, Natalii Rajzer i Łukasza Wójcika, którzy pomogli nam w realizacji projektu.  Dziękujemy także Pani Ani Rabendzie, która zaoferowała pomoc w dwóch ostatnich dniach zimowiska.

 Organizatorzy