Program pielgrzymki do Ziemi Świętej 16-23.02.2018

 

ZIEMIA ŚWIĘTA  u Źródeł Chrześcijaństwa

Jerozolima – Betlejem – Góra Oliwna – Morze Martwe – Jezioro Galilejskie – Kana Galilejska – Nazaret

 Dzień 1: Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu (lub Praga, Warszawa, Katowice) . Odprawa.  Wylot do Tel Avivu . Przylot. Zwiedzanie: Bazyliki Narodzenia Pańskiego – najstarszego na świecie funkcjonującego kościoła, Grota Mleczna. Przejście na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 2: Wczesne śniadanie.  Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny i akwedukt). Następnie przejazd do Hajfy na Górę Karmel – widok na panoramę miasta i port w Hajfie. Nawiedzenie kościoła Stella Maris skrywającego grotę proroka Eliasza. Przejazd do Nazaretu. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamieniając wodę w wino (odnowienie sakramentu małżeństwa) . Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, Kościół Rozmnożenia Chleba. Przejazd do Kafarnaum (Dom św. Piotra). Przejazd na Górę Tabor (Góra Przemienienia Pańskiego). Wjazd taksówkami na szczyt.

 Dzień 4: Śniadanie.  Przejazd do Betanii. Nawiedzenie Kościoła Marii, Marty i Łazarza. Wejście do Grobu Łazarza. Następnie przejazd do Jerycha – najstarszego miasta na ziemi. Panorama na Górę Kuszenia.  Przejazd nad Rzekę Jordan  (odnowienie sakramentu chrztu). Przejazd do Qumran – park archeologiczny. Przejazd nad Morze Martwe położone  416 m p.p.m. Możliwość skorzystania z kąpieli. Czas wolny ok. 2 h. Przejazd do hotelu.  Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną z widokiem na „Złote Miasto”. Wizyta w kościele Pater Noster. Przejście drogą palmową do kościoła Dominus Flevit, Ogrodu Getsemani, wizyta w Kościele  Wszystkich Narodów oraz nawiedzenie Kościoła Grobu NMP. Następnie przejazd na Górę Syjon: nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Pokój Ostatniej Wieczerzy oraz Grobu Króla Dawida. Przejście pod Ścianę Płaczu uliczkami Starego Miasta.  Następnie Kościół św. Piotra In Gallicantu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Po południu wizyta w Ain Karem – miejscu narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz Nawiedzenia św. Elżbiety. Następnie przejazd pod Kneset (Parlament Izraelski) i Menorę (symbol Izraela). Powrót do Betlejem – czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) w kierunku Kościoła Grobu Bożego. Nawiedzenie Bazyliki wraz z Golgotą. Następnie przejście do  Kościoła św. Anny oraz Sadzawki Betesda. Czas wolny na Starym Mieście. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:  Śniadanie. Pożegnanie z Ziemią Świętą. Wyjazd na lotnisko do Tel Avivu. Wylot do Polski.

 

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

– bilet lotniczy,

– noclegi w hotelach, pokoje  2, 3 os. z łazienkami,

– śniadania i obiadokolacje,

– opiekę pilota, opiekę duszpasterską

– ubezpieczenie NNW, KL i bagaż

– obligatoryjnych napiwków,  biletów wstępu – 100$/os.  
   obligatoryjnie (kwotę zbiera pilot)

– dodatkowych napojów do obiadokolacji

– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz
   Gwarancyjny – 15 zł/os.

– *w przypadku wylotu z innego miasta niż Wrocław – transfer
    na lotnisko w obie strony – 100 zł/os.

 Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 Termin: 16 – 23.02.2018                       Cena: 3350 zł

 

Biuro Podróży PANORAMA

ul. Piłsudskiego 38 50-032 Wrocław,

 www.panorama.wroclaw.pl

www.pielgrzymkidoziemiswietej.pl

Tel. 71/ 343 44 41, 71/329 55 11

WordPress Lightbox Plugin